Havacılık İngilizcesi

Şüphesiz ki havacılık sektöründe dilin önemi çok büyüktür. Hava yolu şirketlerine iş başvurusu yapabilmek için, pilotların ICAO havacılık dil yeterliliği sınavından en az 4,0 puan ( 6,0 üzerinden ) aldıklarını kanıtlayan sınav sonuç belgelerini sunmaları gerekir.

Öğrencilerimizin İngilizcenin resmi dil olarak konuşulduğu Amerika Birleşik Devletleri’nde eğitim programlarını almaları, dil seviyelerinde büyük ilerleme kaydetmelerini sağlayacaktır. Çünkü hem pilotaj programlarının tamamını ingilizce alacaklar hem de devamlı İngilizce konuşacakları bir ülkede 6 – 8 ay süre ile kalacaklarından dolayı yaşayan dil devam edecektir. Bu sayede de eğitim sonunda ICAO level testinden başarı oranları çok yüksek olacaktır.
FAA ATPL Uçuş eğitimi programlarımıza katılmak isteyen öğrencilerimizin, en az orta seviyede İngilizce dil yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir. Giriş için TOEFL, IELTS veya ICAO gibi herhangi bir sınav skoru istenmemektedir. Seviye ölçümleri hocalar tarafından SKYPE mülakatı veya okulda yüzyüze yapılan görüşmeler sonucunda belirlenmektedir. Dil seviyesi istenilen düzeyden düşük olan öğrenciler için okulda bire bir dersler sağlanmaktadır. Öğrenciler 20 derslik veya 40 derslik havacılık İngilizce programına katılabilirler. 
ICAO Level testinde 4 ve üstü ( 6 üzerinden ) bir skor alınması gerekir. Bununla ilgili olarak havacılık İngilizcesi eğitimleri ve iletişim, anlatım biçimleri program kapsamında verilmektedir. Dil seviyesi çok düşük veya başlangıç düzeyinde olan öğrencilerimizi, partner kuruluşumuz olan LEO Yurtdışı Eğitim önderliğinde, Miami bölgesinde veya Amerika’nın farklı şehirlerinde bulunan anlaşmalı dil eğitimi kurumlarımıza, genel ingilizce ( gramer, konuşma, dinleme, yazma ) ve havacılık İngilizcesi programlarına yerleştirmelerini yapmaktayız. Öğrencimiz öncelikle seviyesine göre seçeceğimiz süre boyunca ( 4 haftadan 36 haftaya kadar ) dil eğitimi programını almaktadır, daha sonra pilotaj programına geçişi sağlanmaktadır.

Amerika’da Dil Eğitimi’ne Gönderdiğimiz Bazı Okullar ve Dil Eğitimi Programları: