Yolculuk Aşaması

Okul kaydınız yapılıp vizeniz onayladıktan sonra hazırlanmanız için kısa bir zaman kalabilir. American Pilot Training olarak yolculuk öncesi hazırlık aşamasını kolaylaştıracağını düşündüğümüz ve unutmamanız gereken bilgileri siz değerli öğrencilerimiz ile paylaşmak isteriz.
 
1) Kayıttan itibaren sizlere sunulacak online derslere iyi çalışın. Bu dersler sizi program başladığında bir adım öne geçirecek ve programa aşinalık kazanmanıza ve tüm kursu 6 ayda bitirmenize yarayacaktır.

2) Vize alındıktan sonra, TSA işlemlerinizi yapın. ( American Pilot Training yardımcı olacaktır)

3) Uçak biletinizi mutlaka vize çıktıktan sonra alın. Olası red durumlarına karşı bilet ücretlerini yanmaması için bileti vizeden sonra almak gerekir. Uygun bilet konusunda American Pilot Training yardımcı olacaktır. Ancak biletini kendi almak isteyen öğrencilerimizin aktarmalı uçuş tercih etmeleri durumunda mutlaka hangi ülkeden aktarım yapacaklarına ve bekleme sürelerine dikkat etmeleri gerekir. Çünkü 6 saat ve üzeri beklemelerde birçok ülke transit vize istemektedir.

4) Mutlaka sağlık sigortanızı yaptırın. Amerika, vize için sağlık sigortası şartı aramaz ancak okulda sizden sigortanız istenecektir. Bu konuda bizler size en doğru ve uygun sigortayı önereceğiz.

5) Bavul hazırlığınızı son güne bırakmayın. Yanınıza mutlaka kullandığınız ilaçlarınızı alın. Genelde bagaj hakkı uzun uçuşlarda 40 kg olmaktadır. Ancak bu konuda biletinizi kontrol ederek hazırlıklarınızı yapın, aksi halde bagaj fark ücreti alınacaktır.

6) Para transferi için bankanız ile görüşün.

7) Hattınızın rooming servisini açtırın. Amerika’ya gidene kadar kendi telefon hatınızı kullanabilirsiniz. Oraya gittikten sonra Amerikan hattı almanızı öneriyoruz.

8) Yolculuğunuz uzun sürecektir ve jet-lag durumlarına kendinizi hazırlamayı unutmayın.

9) Amerika’da araç kiralama veya satın alma konularında Amerika’da bulunan danışmanlarımız öğrencilerimize yardımcı olacaklardır.

10) Hava alanından ulaşım konularında American Pilot Training yol gösterecektir.